درباره باشگاه ستارگان

پینت‌بال ورزشی نو و پرهیجان است. ورزشی بر پایه دوومیدانی و نزدیک به تیراندازی است و از آنجا که به تفکر استراتژی نیاز دارد به آن شطرنج زنده هم می‌گویند. افراد در رده‌های سنی مختلف قادر به انجام آن هستند، فقط کافی است که قدرت دویدن، فکر کردن سریع و استفاده از تفنگ یا مارکر (نشانه‌رو) را داشته باشند.

پینت‌بال ورزشی تیمی شامل ۵ یا ۷ نفر بازیکن است؛ موضوع بازی حمله به تیم مقابل و تسخیر پرچم آن تیم در حین محافظت از پرچم تیم خودی است؛ در عین حال باید بازیکنان تیم مقابل با شلیک گلوله‌‌های رنگی از زمین حذف شوند. هر بازیکن در این بازی مجهز به اسلحه ویژه‌ای به نام مارکر (در اصطلاح تفنگ)، گلوله‌های رنگی ژلاتینی، ماسک صورت و تجهیزات دیگری نظیر دستکش، پوشش گردن، لباس فرم و  جهت بازی است فرآیند فرار از برخورد گلوله موجب ترشح آدرنالین در بدن می‌شود، به دلیل ترشح زیاد آدرنالین درد خیلی کم بوده و در خیلی مواقع شخص درد را احساس نمی‌کند در بازی تفریحی، داشتن تجربه قبلی برای بازیکن ضرورت ندارد و هر شخص آماتوری می‌تواند در آن بازی کند. گروه‌های دوستی و خانوادگی برای سرگرمی و ایجاد ساعتی خوش و خاطراتی ماندگار از این سطح استقبال خوبی دارند.

این رشته ورزشی را می‌توان در فرم‌های مختلف و به قولی با سناریو‌های متفاوت بازی کرد،از سناریوهای معروف می‌توان به سناریوهای حذفی، از بین بردن فرمانده، تسخیر پرچم، سرعتی دفاع از دژ، حذف رئیس جمهور، تسلیم، بیست گلوله، حمله به یگان جلودار، مبارزه تن به تن (دوئل)، ویرانگر، شکار آهو، تجسس، جنگ کلاسیک، اسرای جنگی، جبران شکست اولیه، آتش‌بار، تجدید قوا، غنایم جنگی، رهایی گروگان، خیانت، برچسب زدن، بازی غایب شدنک، حمل مجروحین و تک تیرانداز اشاره کرد..:

ورزش پینت‌بال در افزایش قابلیت‌های جسمانی، چابکی، انعطاف، تعادل، هماهنگی، استقامت، سرعت و همچنین آرامش روحی و روانی بسیار مثمرثمر است. نکته بسیار مهم در این ورزش پرهیجان که در هیچ ورزش گروهی دیگر دیده نمی‌شود، پرورش فکری و روحی بازیکنان است، به‌گونه‌ای که نهایت روحیه همکاری، فرماندهی و فرمان‌پذیری گروهی، مشارکت در طراحی و توجیه سناریو، تاکتیک و استراتژی گروهی در این ورزش مشهود است و برخلاف ورزش‌های دیگر که اساسا بازیکنان ضمن کارگروهی، بیشتر به مطرح کردن خود می‌پردازند، در پینت‌بال بازیکنان با درک فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی با به خطر انداختن و حذف خود، فقط به پیروزی و افتخار گروه می‌اندیشند. این ورزش فکری و سرعتی موجب تقویت هوش لحظه‌ای و قدرت تصمیم‌گیری در لحظات پرمخاطره می‌شود.

پینت‌بال؛ ایمن و بی‌خطر

نتایج شرکت‌های بیمه‌ای نشان می‌دهد پینت‌بال از گلف، تنیس، شنا و بسیاری از ورزش‌های مرسوم دیگر دنیا بی‌خطرتر است. همچنین داوران در زمین بازی، مسوولان ایمنی و قوانین بازی هستند. می‌شود و حتی امکان اخراج و محرومیت کلی از بازی را نیز در پی دارد.

هم‌اکنون ۷۵ باشگاه ورزشی پینت‌بال در سطح ۱۶ استان در ایران فعالیت دارند خانم‌های علاقه‌مند به ورزش پینت‌بال با وجود محدودیت‌ها و مشکلات مضاعف برای بانوان در این ورزش، هم‌پای آقایان در حال فعالیت هستند.

تجهیزات

هر بازیکن سه وسیلهٔ اصلی را باید داشته‌باشد.

1-مارکر که تفنگ بازی نیز نامیده می‌شود اولیه‌ترین وسیله بازی است که برای هدف قرار دادن بازکن تیم حریف توسط گلوله‌های رنگی قرار می‌گیرد. یک تفنگ باید دارای یک مخزن باشد که توسط ان از گلوله‌ها تغذیه شود که توسط یک کپسول هوا یا دی‌اکسد کربن یا گازهای دیگر برای شلیک شدن استفاده می‌کند.

2-توپ‌های رنگی که برای نشان دادن اصابت استفاده می‌شود. توپ‌ها کپسول‌های گرد ژلاتینی حاوی پلیتیلن کلیکون هستند که مادهای رنگی غیر سمی است که قابل حل شدن در آب است.

3-ماسک یا عینک ایمنی:که تمام بازیکنان موظفند در تمام مدتی که در میدان بازی هستند برای حفاظت خود در برابر توپ‌ها استفاده کنند.

مجموعه ورزشی ستارگان شرق
مجموعه ورزشی ستارگان شرق مجموعه نوسازی است در سال 1396  ه.ش، بعد از اتمام  پروژه ساخت آن کار خود را آغاز نمود این مجموعه با مساحت حدود سه هزار متربع دارای فضاهای مختلف سرپوشیده و روباز ورزشی است‌

این مجموعه ورزشی در ابتدا با راه اندازی زمین چمن و ساخت اولین و تنها زمین استاندارد پینت بال مسابقاتی و سرپوشیده ( چمن مصنوعی و استفاده از موانع بادی ) کار خود را آغاز نمود،

در ادامه با راه اندازی ورزش نوپا نبرد با تیرو کمان، پینگ پونگ و تیر کمان با کمان سنتی چند رشته دیگر را به مجموعه خود اضافه نمود، همچنین دارای سالن سرپوشیده ای جهت ورزشهای تفریحی همچون فوتبال دستی، ایرهاکی، دارت و … می باشد و پروژههای ساخت چند زمین تنیس خاکی، فوتبال و والیبال ساحلی، فوتبال حبابی و صابونی را در دست اقدام دارد تا بتواند فضای ورزشی کم نظیری در شهر یزد برای افراد و خانواده‌ها ایجاد نماید

موسس این مجموعه آقای احمد شایان فرد می باشد که تصمیم دارد با تکمیل این مجموعه  و ایجاد فضای ورزشی و تفریحی دلنشین میزبان خوبی برای علاقه مندان به ورزش در استان یزد باشد.

آدرس : یزد، بلوار جمهوری، میدان حج، بلوار امام حسین، روبروی آخرین بریدگی بلوار

تلفن همراه : 09162154001

وبگاه :  WWW.esclub.ir