قوانین باشگاه

قوانین باشگاه ستارگان شرق

قوانین و شرایط کلی باشگاه
  • الف) مدت یک سانس 1.5 ساعت بوده که شامل تعویض لباس در ابتدا و انتهای سانس، آموزش شفاهی و بازی پینت بال خواهد بود،  در صورت تمایل ورزشکاران می توانند درخواست افزایش زمان سانس خود را ارائه داده  که در صورت امکان با اعمال افزایش ورودیه به همان نسبت زمان افزوده شده، امکان پذیر می باشد.
  • ب) هزینه سانس شامل ورودیه به ازای هر نفر و هزینه خرید بسته گلوله می باشد. که مبالغ آن در زیر ارائه گردیده است.
ورودیه برای هر نفر:                    500،000 ريال
گلوله رنگی ( بسته 40 تایی ) :     500،000 ريال

 

تخفیف سرپرستان گروه:

در صورتی که گروه شامل 8 نفر باشد هزینه ورودیه سرپرست گروه رایگان خواهد شد و در صورتی که 12 نفر گروه را تشکیل دهند علاوه بر ورودیه رایگان یک باکس گلوله رنگی به سرپرست گروه به صورت رایگان داده خواهد

  • پ) جهت حضور برای استفاده از سانس ها باید رزرو سانس صورت گیرد که از طریق سایت www.esclub.ir  یا  شماره تماس 09162154001 با پرداخت بیعانه امکان پذیر خواهد بود

تبصره:  بعد از هماهنگی و پرداخت بیعانه در صورت لغو شدن سانس از سمت مشتریان امکان عودت مبلغ بیعانه وجود ندارد.

  • ت) حداقل تعداد نفرات 8  و حداکثر 12 نفر می باشد ( تبصره : کاهش حداقل تعداد  نفرات به 6 نفر با افزایش نرخ ورودیه یا حذف تخفیف در ایامی که تخفیف ورودیه اعمال می گردد امکان پذیر می باشد)
  • ث) بیرون بردن گلوله فریبال از باشگاه امکان پذیر نمی باشد، با توجه به اینکه قیمت واقعی این نوع گلوله  ده برابر قیمت عرضه شده می باشد در صورت پرداخت هزینه خروج بلامانع است.
  • ج) استفاده از گلوله هایی که خارج از باشگاه خریداری شده (به دلیل عدم کنترل استاندارد بودن) غیر مجاز می باشد.
  • ح) در صورت بروز هر گونه خسارت به تجهیزات مجموعه بازیکن مسئول پاسخگویی و پرداخت خسارت خواهد بود.
قوانین ایمنی در باشگاه

الف) ماسک پینت بال محافظ چشم و صورت بازیکن می باشد، برداشتن آن در حین بازی غیر مجاز می باشد.

ب) شلیک نمودن خارج از محوطه بازی ممنوع می باشد.

پ) بعد از اصابت به هدف از شلیک بیشتر خودداری نمایید.

ت) از فاصله کمتر از 3 متر شلیک به هدف ممنوع می باشد.

قالب سخنرانی مسئول سانس

با سلام و عرض خوش آمد گویی و تشکر به خاطر انتخاب باشگاه ستارگان شرق برای ورزش و لذت بردن از اوقات فراغت خواهشمندیم هر گونه انتقاد و پیشنهادی در طول استفاده از خدمات باشگاه به نظرتون  رسید را به صورت کتبی در صندوق مربوطه قرار دهید یا از طریق فرم تماس باما مکاتبه نمایید  تا توسط مدیریت بررسی شده و به مرور زمان عیب ها کاهش و محاسن افزایش یابد.

آموزش ها شامل 4 دسته کلی هستند که به صورت مختصر بیان شده که رعایت آنها باعث می شود خود و همراهانتون از این ورزش لذت بیشتری را ببرید

1-ایمنی در رابطه با ورزش پینت بال

2-نحوه ی استفاده از مارکر و سایر لوازم

3-نکات داوری

4-نکات اجرای بازی در زمین

قوانین و مقرارت بازی پینت بال

بازی‌های منظم این رشته ورزشی توسط داوران بررسی می‌شوند، آنها کنترل می‌کنند که ایمنی بازیکنان حفظ شده و قوانین بازی رعایت شوند. هنگامی که بازیکنی توسط رنگ علامت زده شود آنها او را از بازی به بیرون فرا می‌خوانند البته رقابت دهندگان انتظار خروجی رسمی و با افتخار را دارند. یک توپ شکسته و پاشیدگی رنگ معنی خروج از بازی را به فرد مورد هدف قرار گرفته می‌دهد البته بازیکنان می‌توانند قوانینی را برای همین موضوع در نظر بگیرند برای نمونه مورد هدف قرار دادن تنها سر یا بالا تنه فرد مورد قبول است.
قوانین بسیاری وجود دارد که به منظور ایجاد امنیت بازیکنان، زیبایی بازی و جلوگیری از تقلب در ابتدای بازی اعمال میگردند؛ هنگامی که بازی در جریان نباشد مادامی که بازیکنان در زمین بازی هستند باید ماسک به صورت بزنند، به طور عمومی تر در مسابقات تماشاچیان و افرادی که در حاشیه زمین هستند باید از ماسک استفاده کنند. زمانی که بازی به اتمام می رسد یا متوقف می شود جهت حصول اطمینان از اینکه هیچ توپی شلیک نمی شود تا ایجاد آسیب کند باید تمام اسلحه های بازیکنان یک سد در لوله داشته یا مخزن گاز تفنگ قطع شود. در بعضی از زمین‌ها خواسته می‌شود حد المقدور از شلیک به سر بازیکنان خودداری شود چرا که در هنگام شکستن گلوله و پاشیدن رنگ امکان نفوذ به سوراخ های تهویه عینک است و همین سبب ایجاد سوزش چشمی می شود، همچنین شلیک از فاصله نزدیک باعث برخورد نادرست گلوله با عدسی ماسک شده و امکان آسیب به قسمت هایی از صورت، گردن و سر که بی حفاظ هستند می شود که عموما بسیار دردناک بوده و می‌توانند آسیب‌های بسیار جدی برسانند.
این بازی مانند سایر رشته های ورزشی شامل قوانین و ضوابطی کلی تری می باشد که در چهار بخش زمین بازی، تعداد نفرات بازیکن، تجهیزات بازی و نحوه بازی دسته بندی می شوند که در صفحات مختلف به تفصیل درباره هر مورد توضیحات لازم ارائه شده است.

زمین مناسب برای ورزش پینت بال  شامل بسیاری از موانع طبیعی یا مصنوعی باشد که می توان انها را به صورت یک محیط خاص جنگلی یا شهری کرد و یا حتی می تواند شامل محتوایی تاریخی باشد. میدان های کوچکتر همانند زمین های اسپید بال یا زمین های مسابقات می تواند شامل موانع وسنگرهایی به صورت باد کردنی باشد. میادین تجاری می توانند شامل امکاناتی چون حمام مناطق تفریحی قفسه مسئول نگهداری وسایل پر کننده های مخازن های هوا و رستوران باشند.
زمین مسابقه باید زمینی صاف و هموار به ابعاد 55×33 متر و در یک منطقه بدون شیب باشد، تا میزان حوادث را کاهش داده و کاملاً به وسیله توری مورد تأیید انجمن محصور گردد تا امنیت مسابقه را تضمین نماید. در زمین بازی حداقل 25 مانع به فاصله حداقل 5/1 متر از خطوط اطراف زمین قرار می گیرد.خطوط اطراف زمین بازی باید به گونه ای کشیده شود که به وضوح قابل دیدن بوده و حداقل 5/1 متر با تور اطراف زمین فاصله داشته باشد.
ایستگاه پرچم حداقل 2 متر عرض داشته و در وسط مرزهای عرضی زمین قرار دارد.هیچ تیمی یا بازیکنی به هیچ وجه حق ایجاد تغییر در زمین بازی را نخواهد داشت.
بازیکنان برای شرکت در مسابقه باید کارت شناسایی معتبر و مخصوص انجمن پینت بال ایران را داشته باشند. بازیکنان بایدبتوانند کارت شناسایی خود را در تمام مواقع ازجمله در زمین بازی ارائه دهند. هیچ بازیکنی بدون نشان دادن کارت شناسایی پیش از شروع بازی، اجازه شرکت در مسابقه را ندارد.